Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

  Cum sa faci o podea lucioasa

In jos 
AutorMesaj
DaNNy
Administrator
Administrator
DaNNy


Browser :  Cum sa faci o podea lucioasa Opera10 Bara Warn Bara Warn :  Cum sa faci o podea lucioasa 14527926 Sex masculin Mesaje : 981
Euro Xzone : 11525
Reputatie : 2
Data nasterii : 17/02/1998
Data de inscriere : 18/03/2011
Varsta : 26
Localizare : In Inima Ta

 Cum sa faci o podea lucioasa Empty
MesajSubiect: Cum sa faci o podea lucioasa    Cum sa faci o podea lucioasa I_icon_minitimeLun Apr 18, 2011 6:46 pm

OK o sa incerc sa va arat cum sa faci o suprafata care oglindeste.O sa fie putin complicat ,dar foarte putin. Pentru acest tutorial o sa folosesc o harta creata de mine.Inainte sa trec la scriera lui am sa presupun ca aveti cunostintele de baza.

PASUL 1

Binenteles,sa aveti o harta.

PASUL 2
Selectati absolut tot in afara de podea.(e bine sa nhu selectati si mobilierul sau ce mai aveti voi pe harta,oricum imaginea spune mai multe)

PASUL 3
Apoi dati paste undeva dedesubtul hartii.Aveti grija sa fie selectat la ce ati dat paste,si apoi apasati CTRL+M unde apasati pe "Rotate" si scrieti la "Y" 180.


Acum o sa aveti ceva de genu:


PASUL 4
Acum aliniam ceea ce am intors cu susul in jos,la podea.

PASUL 5
Selectam podeaua si apasam "Tie to Entity" .


Selectam "func_wall" si apoi Urmatoarele optiuni.La "RENDER MODE" pune pe "TEXTURE"


La "FX Amount" scriem 180(aceasta valoare este cea mai potrivita,dupa mine)

PASUL 6
In cazul hartii mele, marginile podelei intalnesc "spatiul negru"(ala in care nu este nimic) si deoarece este o entitate, va cauza o scurgere(LEAK) si atunci nu vom mai putea pune lumini frumoase pe harta,va fi lumina peste tot.Asta nu este frumos si in plus afecteaza calitatea hartii.


Pentru a nu se intampla asa ceva, voi pune niste pereti.


PASu....am terminat!!!!!




Sper sa fie de folos acest tutorial.Click pe imagini pentru a lea face mai mari.
Sus In jos
 
Cum sa faci o podea lucioasa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Edit cum faci bonusuri de +6000 +7000(HP,SP,STR etc...)
» Cum sa faci skiluri P fara sa omori pe cnva

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [Xzone]-Counter-Strike Support :: Tutoriale Counter-Strike-
Mergi direct la: